Święto Patrona Szkoły

28 listopada 2019 roku odbył się apel poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu i Patronowi Szkoły Franciszkowi Ratajczakowi. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu Rzeczpospolitej Polskiej.

Młodzież z klasy 4 TEG przypomniała najważniejsze wydarzenia historyczne poprzedzające wybuch Powstania Wielkopolskiego, jego przebieg i skutki oraz  przybliżyła postać Franciszka Ratajczaka, jako pierwszego poległego powstańca.  Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod kamieniem upamiętniającym Patrona, znajdującym się przy gmachu szkoły. Całość uatrakcyjnił taniec zespołu RATDANCE, pod kierunkiem pani Katarzyny Naglik.  Następnie wspólnie odśpiewano pieśń wojskową Przybyli ułani pod okienko, z podziałem na role.

Parę dni wcześniej, już po raz czwarty, rozegrany został mecz piłki siatkowej o Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z okazji Święta Patrona Szkoły: Kadra vs Uczniowie. Tym razem znowu lepsi okazali się uczniowie. Imprezę uatrakcyjniły dziewczyny z klas fitness, oraz „serce ZSP”. Na zakończenie Dyrektor Szkoły Małgorzata Durek wręczyła zwycięzcom Puchar, a podczas apelu wszystkim uczestnikom dyplomy uznania. Relację sportową prowadził na żywo pan Andrzej Wrzesiński. Całości komentarza dopełniły świetnie dobrane fragmenty piosenek.

Dyrektor Szkoły Małgorzata Durek oraz organizatorzy konkursu „O Powstaniu Wielkopolskim oraz życiu Franciszka Ratajczaka” pani Katarzyna Marciniak- Helińska oraz pan Andrzej Wrzesiński wręczyli zwycięzcom dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Na zakończenie w skeczu historycznym wystąpił pan Andrzej Wrzesiński i uczniowie z  klasy 4TE i 3TOR.