Dzień geodety

W środę, 11.10.2017 roku uczniowie z klas I, II i III geodezyjnych, wzięli udział w obchodach Dnia Geodety w ramach którego zmagali się z Geocaching`iem. Jest to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu ukrytych "skarbów" – zwanych „kesz” lub "cache". Są to skrzynki zawierające dziennik zdobywców (tzw. logbook) oraz często drobne fanty, które można zabrać zostawiając coś w zamian. W zabawie chodzi o to, aby odszukać punkty, którymi mogą być fiolki, skrzynki pudełka różnej wielkości, a w nich schowana kartka lub mały notesik, na którym należy się podpisać i aby uwiarygodnić swoje przybycie na miejsce fakt ten zaznaczyć w aplikacji na smartfonie.

Relacja uczniów klasy 3 TGE

Zmagania zaczęły się na terenie warsztatów szkolnych o godzinie 10:00 . My, czyli klasa 3TGe wraz z nauczycielem Panią Zofią Łukaszewską wyruszyliśmy na pierwszy punkt oznaczony szarym kolorem w naszej ,,nawigacji'', czyli zaczęliśmy od najtrudniejszego. Znajdował się on niedaleko, przy hali sportowej na terenie Kościańskich Łazienek, więc odnaleźliśmy go bardzo szybko. Następnym celem był punkt 2, który powinien być umiejscowiony w rynnie kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej przy ulicy Kościelnej. Niestety, żadna z klas nie mogła go odszukać, więc ruszyliśmy w dalszą drogę. Kolejny „kesz” również był ukryty w rynnie, ale tym razem kościoła pw. Ducha Świętego. Po odnalezieniu punktu udaliśmy się pod wieżę ciśnień. Lokalizacja punktu była nietypowa, gdyż był on schowany w środku znaku drogowego. Przystankiem numer 5 okazał się park, a bardziej drzewo, na którym miał być punkt lecz nie odnaleźliśmy go tam, tak samo jak punktu numer 2. Udaliśmy się na parking przy restauracji ,,Dudziarz'', gdzie z daleka ujrzeliśmy fiolkę. Jako ostatni punkt obraliśmy sobie ławkę w parku przy szpitalu psychiatrycznym. Tam też wykonaliśmy serię zdjęć, które przyniosły nam sporo śmiechu i zabawy. Po zalogowaniu się na punkcie, wpisaniu się na karteczkę we fiolce, pobiegliśmy na metę, czyli do warsztatów szkolnych. Dotarliśmy tam jako drudzy, ponieważ wyprzedziła nas klasa 2TGe. Jako ostatnia na mecie pojawiła się klasa 1 TGe. Podczas geocachingu mieliśmy okazję poznać wiele niezwykłych miejsc w Kościanie. Jak widać, nawet tuż za rogiem, kryją się wspaniałe przygody. Mimo przegranej nie zmieniliśmy naszego nastawienia do gier terenowych.

Liczymy na rewanż ! :)

Organizatorzy: Lidia Wyrzykiewicz i Justyna Ozga