Spotkanie w Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie

Kolejny rok szkolny- oznacza możliwość kolejnych spotkań z mieszkańcami Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie. Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły – tym razem w uszczuplonej ilości, ponieważ dwóch uczestników wyjazdu zachorowało, wyjechali do Domu Dziecka w zeszły piątek, w godzinach popołudniowych. (28 września 2018).

„Przed szkołą zrobiliśmy wspólne zdjęcie - głównie chodziło o to, żeby podziękować wszystkim ludziom, którzy wzięli udział w zbiórce dla mieszkańców Domu Dziecka. Chcieliśmy pokazać, ile produktów chemicznych i spożywczych udało nam się pozyskać! Później ruszyliśmy w drogę. Jak zwykle towarzyszył nam Pan, pracujący jako kierowca w firmie transportowej p. Leciejewskiego. Podróż upłynęła w miłej atmosferze. Dojechaliśmy na miejsce, przywitaliśmy się z gospodarzami. Przekazaliśmy produkty, za które wychowawcy bardzo serdecznie nam podziękowali i mieliśmy możliwość wspólnej integracji z dziećmi i młodzieżą. Były wspólne rozmowy, zabawy z młodszymi, miła domowa atmosfera. Wracaliśmy do domu, chociaż ciężko było nam się pożegnać i wsiąść do busa. W drodze powrotnej każdy z nas miał czas na zadumę i refleksję. Mamy nadzieję, że już niedługo się spotkamy ponownie.

Organizatorem naszej wycieczki oraz zbiórki była p. Katarzyna Marciniak-Helińska

Weronika Dziuk, kl. 2 KMS”