Nowy projekt unijny w ZSP

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie realizuje projekt  „SMART Szkolenia Motywacja Aktywność Rozwój Trwałość”.

Projekt jest realizowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ w sektorze Edukacja Szkolna akcja KA1 – Mobilność edukacyjna: Mobilność kadry edukacji szkolnej. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków unijnych.

Całkowita kwota dofinansowania: 43 311 Euro.

Czas trwania projektu: 1.09.2019 r – 31.12.2020 r.

Cele projektu:

-  unowocześnienie metodyki nauczania,

- rozszerzenie współpracy międzynarodowej szkoły,

- poprawa kompetencji językowych i cyfrowych nauczycieli,

- promowanie otwartości i wartości proeuropejskich wśród uczniów.

Założenia projektu:

Projekt obejmuje wyjazdy 16. nauczycieli ZSP w Kościanie na zagraniczne szkolenia specjalistyczne w języku angielskim. I tak, pięcioro nauczycieli wyjedzie do hiszpańskiej Malagi na szkolenie „Sport teachers in action – a training for sport teachers”, cztery nauczycielki będą uczestniczyły w szkoleniach w Bristol w Anglii: „Teaching geogesy – a training for teachers with CAD elements and flipped teaching” oraz „English and culture. Methodology”, czworo nauczycieli będzie uczestniczyło w szkoleniu we Włoszech w Rzymie  „Flipped classroom – a training for teachers”, trzy nauczycielki wyjadą do Palermo na Sycylii na szkolenie „ Planning and management of successful Erasmus+ projects”. Na zagraniczne szkolenia wyjadą nauczyciele wychowania fizycznego, języka angielskiego, historii, geografii, matematyki, przedmiotów zawodowych geodezyjnych oraz ekonomicznych i z zakresu fryzjerstwa.

Koordynatorki: p. Małgorzata Jaśniak i p. Irmina Jaźwińska.

Flipped teaching w Wiecznym Mieście

Wyjazd szkoleniowy anglistek na Sycylię

Szkolenie dla zawodowców we Włoszech

Wuefiści w Maladze