„Fantazje Ślubne”

24 października 2016 r. odbył się w naszej szkole pierwszy Konkurs Fryzjerski o randze międzyszkolnej, którego motywem przewodnim były „Fantazje Ślubne”. Wzięły w nim udział uczennice szkół ponadgimnazjalnych z Kościana, Nietążkowa i Krzywinia. Wszystkie z nich kształcą się w zawodzie fryzjer. Naszą szkołę reprezentowały: Marta Urbaniak, Agata Humska i Ewelina Berus z kl. 2 f oraz Dominika Kasińska, Kamila Szymańska i Ewa Wawrzyniak z kl. 3 f.

Celem konkursu była integracja środowiska fryzjerskiego, odkrycie nowych talentów, zachęcenie uczniów do doskonalenia umiejętności zawodowych, systematycznej nauki oraz pogłębiania wiedzy, zaszczepienie w młodzieży zasad zdrowej rywalizacji oraz promowanie idei konkursu jako środka umożliwiającego ukazanie własnego potencjału.

Oczywiście nasze fryzjerki nie zawiodły i stanęły na podium. I miejsce zajęła  Marta Urbaniak z klasy 2 f, a III miejsce Dominika Kasińska z 3 f. II miejsce przypadło uczennicy ZSP w Nietążkowie - Wiktorii Kubiak.
Zwyciężczynie otrzymały nagrody, które ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie.

Uczestnictwo w konkursie należało potraktować jako dobrą zabawę i zdrową rywalizację.

Serdeczne podziękowania należą się Jury za ocenę prac konkursowych oraz panu Robertowi Wojciechowskiemu za pomoc techniczną w organizacji konkursu.
                                             Organizator konkursu: Irmina Jaźwińska