Mistrzostwa w unihokeju

24 lutego 2016 roku żeńska drużyna naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju. Reprezentantkom Ratajczaka towarzyszył nauczyciel prof. Maciej Tkaczyk. Rozgrywki odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie.

O pierwsze miejsce walczyły dwie drużyny chłopców oraz trzy dziewcząt. Podczas zawodów było można wyczuć zaciętą walkę pomiędzy szkołami o jak najlepsze wyniki. Drużyny starały się ze wszystkich sił, sprawiając, że wszystkie rozegrane mecze było można oglądać z niezwykłym zainteresowaniem i wrzawą oklasków.

Dziewczyny z ZSP w Kościanie wywalczyły tego dnia trzecie miejsce, LO w Kościanie drugie, natomiast gospodarze czwartkowych mistrzostw zdobyli miejsce pierwsze, awansując do następnego etapu, którym są zawody strefowe.

ZSP w Kościanie reprezentowały:

• Gimzilka Patrycja
  • Buchert Weronika