Jesteśmy „coolturalni”

Odwiedziła nas w szkole Pani Ewa Biała, absolwentka  Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym w specjalizacji fletu, Prezes  Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Z Muzyką do Ludzi”, którą bardzo kulturalnie, smakowitymi  babeczkami, przyjęli uczniowie klasy 2 TOR .  Gość pragnął  porozmawiać z młodzieżą o psychologii muzyki, ściślej neurobiologii, czyli o wpływie muzyki na nasz organizm. Zagadnienie wydawało się już w zapowiedzi bardzo ciekawe. Nie jest bowiem dla nikogo tajemnicą, jak bardzo lubimy dźwięki muzyki i ile godzin, zwłaszcza młodzież, poświęca jej słuchaniu, kierując się różnymi względami- chęcią odreagowania, relaksu, stłumienia złych emocji, oderwania od  rzeczywistości. Znamy również wypowiedzi naukowców o wpływie muzyki już na etapie ciąży  na potomka lub o istocie podobnych bodźców na człowieka w śpiączce. Któż  z nas nie wprowadza się w dobry nastrój przed świętami, słuchaniem pogodnych kolęd. Czy wiecie, że muzyka wpływa na wydzielanie epinefryny, noradrenaliny, serotoniny, dopaminy wydatnie wpływając na nasz nastrój, a półkule pracują jak szalone. Może to pewny sposób na stres i sukces? Korzystajmy w pełni!