Cukiernicy i kucharze na targach EXPO SWEET w Warszawie

Expo Sweet to największe targi branży cukierniczej i lodziarskiej.

1 marca 2017 roku uczniowie z naszej szkoły uczący się w zawodach cukiernik i kucharz udali się na targi cukiernicze i lodziarskie odbywające się w Warszawie.

Na targach prezentowały się największe i najważniejsze firmy oferujące maszyny i surowce dla cukierników, piekarzy, lodziarzy, a także właścicieli kawiarni, restauracji oraz wszelkich obiektów serwujących „coś słodkiego”. Na uwagę zasłużyła wystawa dotycząca tortów okolicznościowych, które były prawdziwymi dziełami sztuki. Na licznych stoiskach wystawcy z Polski i ze świata zaprezentowali ciasta, ciastka, lody i desery. Dzięki wielu degustacjom Uczniowie odkryli wyśmienite smaki różnych rodzajów lodów i słodyczy. Ponadto zapoznali się z profesjonalnym wyposażeniem cukierni i lodziarni.

Młodzi cukiernicy i kucharze obserwowali pokazy dotyczące wyrobu dekoracji z czekolady, mas cukierniczych i wielu innych. Bezpośrednio brali udział w szkoleniu dotyczącym parzenia kawy cappuccino i wykonywaniu na niej dekoracji. Obserwowali zmagania młodych cukierników w VII Mistrzostwach Polski Szkół Cukierniczych.

Wyjazd należy zaliczyć do udanych. Uczniowie zgłębili wiedzę o trendach i nowościach w cukiernictwie oraz przeżyli fascynującą, smakową przygodę.

Opiekunowie: Marzena Buchowska i Paulina Walenciak