„Mój kraj, moja Wielkopolska” – kolejne działanie projektowe

23 lutego 2017 roku zostały wręczone nagrody laureatom konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem "Mój kraj, moja Wielkopolska". Konkurs został ogłoszony w listopadzie, a jego organizatorami byli nauczyciele - uczestnicy projektu „Nowoczesna i proeuropejska szkoła”: Izabela Konieczna, Tomasz Soszyński i Irmina Jaźwińska.

Nasi uczniowie i  tym razem nie zawiedli. Otrzymaliśmy ponad 20 prezentacji multimedialnych. Prace prezentują wysoki poziom zarówno pod względem treści jak i techniki wykonania. Przedstawiają nasz kraj i region w wielu aspektach: kulturalnym, krajobrazowym, historycznym jak i kulinarnym.

Oto laureaci konkursu:

miejsce I -  Klaudia Zamelczyk i Julia Chraplak z kl. 1TE

miejsce  II – Paulina Tryjanowska, Natalia Fogt i Kornelia Matuszak z kl. 1TOr

miejsce III – Julia Dziudzia i Aleksandra Dąbrowska z kl. 1TOr

Dyrektor Szkoły Małgorzata Durek udzieliła  pochwały uczestnikom oraz wręczyła im nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z upominków, którymi były  funkcjonalne Selfie Stick z pilotem bluetooth, pendrive’y 16 GB, tablice - organizatory oraz słodkie niespodzianki. Prace konkursowe zostaną wykorzystane na lekcjach geografii i historii. Nauczyciele – uczestnicy zagranicznych szkoleń językowych, wykorzystają je jako bazę służącą do prezentacji Polski i Wielkopolski w czasie wyjazdów szkoleniowych.

Po wręczeniu nagród zostały zaprezentowane nagrodzone prace. Uczniowie obejrzeli je z dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy bardzo dziękują za zainteresowanie konkursem i przygotowanie prezentacji.

Izabela Konieczna
Tomasz Soszyński