XXI Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny – całe podium nasze !!

W dniu 20 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie odbyły się eliminacje powiatowe XXI Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Organizatorami turniejowych zmagań byli:

• Komenda Powiatowa Policji Kościan,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie,
  • Stowarzyszenie na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym Stop Śmierci w Kościanie,
  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie.

W turnieju uczestniczyło 5 drużyn trzyosobowych, które reprezentowały szkoły ponadgimnazjalne powiatu kościńskiego: ZSP Krzywiń (1 drużyna), ZSP Nietążkowo (1 drużyna) i ZSP Kościan (3 drużyny).

Naszą szkołę reprezentowali:

Drużyna 1: Lasik Adam, Kamieniarz Jakub, Kustosz Adam (4 TM)  - opiekun: Krzysztof Klóskowski

Drużyna 2: Mikołajski Eryk, Adamczewski Marcin, Jarzębowski Piotr (3 TGG)  – opiekun: Tomasz Dąbrowski

Drużyna 3: Partyka Michał, Ruskowiak Wojciech, Janowski Emil (3 TM) – opiekun: Robert Wojciechowski

Zmagania turniejowe obejmowały rozwiązanie przez uczestników testu teoretycznego w trzech obszarach:

• znajomość przepisów ruchu drogowego,
  • historia motoryzacji,
  • analiza różnych skrzyżowań.

Dalej, drużyny musiały się zmierzyć z sytuacją drogową i udzieleniem pierwszej pomocy przedlekarskiej. Działania zawodników podlegały wnikliwej ocenie przedstawicieli Straży Pożarnej. Ostatnią konkurencją była jazda sprawnościowa samochodem Renault Clio na torze praktycznym.

Poszczególne konkurencje weryfikowały umiejętności i wiadomości startujących w turnieju. Uzyskiwane pozycje drużyn często ulegały zmianom. Roszady trwały do samego końca zmagań. Ostatecznie, na podstawie osiągniętych przez drużyny wyników, sędziowie przedstawili końcową klasyfikację:

Miejsce I – drużyna 2  ZSP Kościan

Miejsce II – drużyna 1  ZSP Kościan

Miejsce III – drużyna 3  ZSP Kościan

Miejsce IV – drużyna ZSP Nietążkowo

Miejsce V – drużyna ZSP Krzywiń

Drużyna 2: Mikołajski Eryk, Adamczewski Marcin, Jarzębowski Piotr (3 TGG)  będzie reprezentować Powiat Kościański podczas eliminacji wojewódzkich Turnieju Motoryzacyjnego w Koninie, 25 maja 2017 r. w WORD Konin.

Gratulujemy wspaniałych miejsc naszym drużynom. Za następny etap zmagań - trzymamy kciuki. Powodzenia chłopaki!