XII edycja Turnieju Talentów Akademia Księgowego- etap szkolny

Dnia 9 stycznia 2020 r. zostały przeprowadzone  eliminacje szkolne XII edycji Turnieju Talentów Akademia Księgowego, do których przystąpiło 692 uczestników z 46 szkół.

W naszej szkole, do zmagań turniejowych, przystąpili uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego.

I etap polegał na rozwiązaniu testów składającego się z 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru oraz 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru.

Decyzją organizatorów do II etapu przeszło 84 uczestników:

• z województwa dolnośląskiego -  8 osób  z 5 szkół;
  • z województwa lubuskiego - 1 osoba  z 1 szkoły;
  • z województwa zachodniopomorskiego  - 9 osób z 5 szkół;
  • z województwa opolskiego - 5 osób z 2 szkół;
  • z województwa wielkopolskiego - 49 osób  z 17 szkół
  • z województwa łódzkiego – 1 osoba z 1 szkoły;
  • z województwa małopolskiego – 2 osoby z 1 szkoły;
  • z  województwa mazowieckiego – 5 osób z 1 szkoły;
  • z  województwa warmińsko-mazurskiego – 2 osoby z 1 szkoły;
  • z  województwa lubelskiego – 2 osoby z 1 szkoły

Wśród laureatów znalazły się Weronika Grzelczak i Natalia Augustyniak, które awansowały do kolejnego etapu.

Etap międzyszkolny odbędzie się  6 marca 2020 r.  w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Oddział  Wielkopolski w Poznaniu na ulicy Ziębickiej 18.  Etap ten wylania 15 finalistów. Dla opiekunów, podczas trwania eliminacji, planowany jest wykład „Zmiany w prawie podatkowym  w roku 2020”.

Opiekun: Barbara Klóskowska