Tydzień Języków Obcych

W ramach obchodów tegorocznego Tygodnia Języków Obcych, który odbywał się w dniach 3 - 6 grudnia 2019 roku zorganizowano szereg imprez i konkursów mających na celu integrację uczniów oraz naukę przez zabawę.

Rozpoczęliśmy tradycyjnym już KARAOKE, podczas którego chętne zespoły pięcioosobowe śpiewały obcojęzyczne szlagiery.

Kolejnego dnia 12 duetów wystartowało w turnieju wiedzy  kulturoznawczej o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, który opierał się na telewizyjnej formule programu "Jeden z dziesięciu". Po zaciętej rywalizacji wyłoniono trzy pary finalistów. Byli to:

Oktawian Pstrucha  i Filip Olejnik - klasa 4TBM ( I miejsce)

Kacper Józefiak i Tomasz Wrzałek - klasa 4TBM ( II miejsce)

Kinga Ratajczak i Piotr Koczorowski - klasa 4TOr ( III miejsce)

Kolejny dzień obfitował  w wiele emocji za sprawą pokazu strojów pochodzących z różnych krajów. W tym dniu zawitali do nas „goście” z USA, w tym także z odległego stanu Hawaje, gorącej Grecji, orientalnej Japonii, oraz urokliwej Francji. Na wybiegu niczym z London Fashion Show, nasi przebierańcy zaprezentowali swoje pomysłowe stroje, które zapierały dech w piersiach zgromadzonych na widowni uczniów i nauczycieli Ratajczaka.  Podczas pokazu mieliśmy okazję podziwiać  także talenty muzyczne naszych zdolnych uczniów: Wojciecha Siedlika,  Mai Łabińskiej,  Pauli Berger, Alicji Raszewskiej, Ady Rudawskiej i  Nikoli Kozłowskiej, którzy profesjonalnym śpiewem lub grą instrumentalną umilili nam ten dzień. Akompaniament muzyczny dla wokalistów zapewnił Pan Karol Dudkowski. W pokazie mody brały udział klasy: 1 TE, 4 TOr, 1 LOg, 4 TE i 2 LO.

Ostatniego dnia uczniowie klas: 4 TOR, 4 TBM, 1 LO (1), 1 LO (2), 2 TEM, 2 LOP, 2TGO, 3 LO, 2 LO uczestniczyli w konkursie KALAMBURY JĘZYKOWE, w którym mieli do odgadnięcia za pomocą gestów anglo -  i niemieckojęzyczne,  kilkuwyrazowe hasła.

Ostatecznie  miejsce pierwsze zajęła grupa z klasy 4 TBM  -  Oktawian Pstrucha i Filip Olejnik.

Wszyscy finaliści konkursów nagrodzeni zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Organizatorami TJO byli wszyscy nauczyciele języków obcych.