Lekcja poetycka w bibliotece

8 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie poety i prozaika Piotra Prokopiaka.

W niezwykłej atmosferze uczniowie klasy I LO i II TOr spędzili lekcję poezji z Laureatem Konkursu Jednego Wiersza w trakcie Pierwszej Nocnej Odsłony Krywaj i Ogólnopolskiej Szuflady Literackiej, otrzymanej za najnowszy zbiór wierszy pt. „Cmentarne miśki rozumieją czas”.

Poeta opowiadał o swoim dorobku artystycznym, z przytoczeniem kilku znaczących faktów z 10-letniej pracy twórczej. Było trochę wspomnień, marzeń oraz planów na przyszłość.

Odczytany fragment opowiadania „Wagary” zrobił ogromne wrażenie na słuchaczach. Wydaje się, że w tym momencie autor zyskał rzeszę oddanych miłośników swej twórczości prozatorskiej.

Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów na niwie twórczej!

Spotkanie doszło do skutku dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w ramach XL Międzynarodowego  Listopada Poetyckiego.