TALENT-ASY - krótka opowieść o szkolnych talentach

III edycja Pokazu Talentów Uczniowskich
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie  TALENT-ASY 2017

21 marca w hali sportowej naszej szkoły zebrały się różne talenty uczniowskie. Nie przypadkiem doszło do tego spotkania, bowiem od trzech lat talenty Ratajczaka „zakwitają” właśnie w pierwszy dzień wiosny i cała społeczność szkolna może je oglądać w pełnej krasie.

Podczas wiosennej gali talentów zaprezentowali się miłośnicy wielu dziedzin kultury i sportu. Wystąpiły wokalistki – Jagoda Giemza i Anna Skorupska z 3LO, Marta Kalitka z 4TGe, Karolina Jordanowska z 3TB, Alicja Woźniakowska z  4TGe i Aleksandra Napierała z 2LO, beatboxerzy – Bartosz Landzwojczak z 2TB i Mariusz Mądry z 3TGa, zawodnicy taekwondo – Adam Płocieniak z 4TGe i Kacper Woźny z 3TBM, duet mażoretek – Karina Parecka z 2TGe i Martyna Nowak z 2cmb, duet street workout – Marcin Dolata z 3SŚ i Adrian Stachowiak z 2cmb, trójboista siłowy – Michał Partyka z 3TBM, początkujący perkusista – Mikołaj Chróst z 1TEG i gimnastyczki z 3 LO w dwóch układach aerobikowych  – z piłkami i pomponami.

Prace miłośników fotografii, rysunku i malarstwa zaprezentowane zostały w holu głównym szkoły. Można tam zobaczyć obrazy Kuby Neumanna z 4TM, rysunki Klaudii Andrzejewskiej z 3k i Agnieszki Nisiewicz z 3LO oraz fotografie Martyny Chudzińskiej z 3LO i Szymona Wojtkowiaka z 2TGe.

W trakcie Pokazu Talentów publiczność wyłoniła w drodze głosowania swoich ulubieńców w kategorii występ sceniczny. Zostali nimi:
- duet Marcin Dolata z 3SŚ i Adrian Stachowiak z 2 cmb w pokazie street workout.
- Mariusz Mądry z  3TGa - beatbox,
- wokalistka Karolina Jordanowska z 3TB z piosenką "Porady na zdrady".

W kategorii fotografia i praca plastyczna oceny zgromadzonych prac dokonali organizatorzy TALENT-ASÓW i wyłonili zwycięzców:
-  Kuba Neumann z 4TM,
- Szymon Wojtkowiak z 2TGe,
-  Martyna Chudzińska z 3 LO

Dyrektor Szkoły Małgorzata Durek przyznała Nagrodę Dyrektora w postaci statuetki dla wyjątkowych TALENT-ASÓW, którą otrzymał … duet Marcin Dolata i Adrian Stachowiak prezentujący street workout!

Ogromne brawa publiczności zdobył Gość Honorowy TALENT-ASÓW, a ubiegłoroczny ich zwycięzca – Adrian Szczepaniak z 2LO, który porywająco zagrał na pianinie standardy fortepianowe, a następnie zatańczył freestyle.
Jak sam mówi – żyje muzyką i tańcem, czemu patrząc na jego poczynania na scenie, zaprzeczyć absolutnie nie można.

Wyjątkowo miłym i atrakcyjnym akcentem pokazu był układ aerobikowy  zaprezentowany przez uczennice z klasy 2 LO, 1LO i 1TE, które przygotowują się do ważnych zawodów pod okiem pani Katarzyny Naglik.
Pokaz TALENT-ASÓW prowadzili Oliwia Ciesielska i Karina Parecka z 2TGe oraz Bartosz Wadowiec z 3TBM.

Aktywnie, śpiewająco, barwnie i wesoło przywitaliśmy wiosnę 2017.

ORGANIZATORZY TALENT-ASÓW: MARIA ZALESIŃSKA, ZYTA JAŚNIAK I KAROL DUDKOWSKI