Świąteczny wypad do Berlina

13 grudnia 2019 roku uczniowie z klas 1 KMg – technik rachunkowości i technik mechanik, 1 cmG – mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik i monter zabudowy wnętrz oraz kilkoro uczniów z klas 4 TE i 3 TM, udali się na wycieczkę do Berlina. Wyjazd organizowany był przez wychowawców klas we współpracy z Biurem Usług Turystycznych Wibiki Travel z Kościana. Ciekawy program łączył aspekty turystyczno – krajoznawcze z aspektami świątecznymi. Zobaczyliśmy Reichstag, Bramę Brandenburską, Wyspę Muzeów, Alexanderplatz, Wieżę Telewizyjną, Aleję Unter den Linden z Uniwersytetem i wiele innych atrakcji tego wspaniałego miasta. W świąteczny nastrój wprowadził nas pobyt na dwóch Kiermaszach Bożonarodzeniowych. Smaczne, gwiazdkowe przysmaki, kolorowe lampki oraz olbrzymia ilość świątecznych ozdób, działała na każdego. Atmosfera Świąt udzieliła się każdej osobie, która spacerowała po Kiermaszu. Wyjazd miał również charakter integracyjny dla uczniów klas pierwszych.

Organizatorzy: Barbara i Krzysztof Klóskowscy, Teresa Banaszak.