Praca pod skrzydłami

W piątek 9 marca 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z przedstawicielami firmy WELCOME Airport Services obsługującej ruch lotniczy na lotnisku Ławica w Poznaniu.

WELCOME Airport Services jest jedną z najprężniej rozwijających się i największych w Polsce firm świadczących usługi handlingowe, zapewniającą obsługę naziemną kilkudziesięciu liniom lotniczym z całego świata. Zatrudniając około półtora tysiąca pracowników w sześciu lokalizacjach (WAW - Warszawa, KRK - Kraków, POZ - Poznań, GDN - Gdańsk, KTW - Katowice, SZZ - Szczecin), a także wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt, WELCOME Airport Services świadczy usługi spełniające międzynarodowe standardy bezpieczeństwa i jakości. Poza obsługą dużych samolotów firma świadczy również kompleksową obsługę naziemną ruchu General Aviation - samolotów prywatnych, korporacyjnych, wojskowych, rządowych oraz VIP.

W szkole gościliśmy Panią Sławę Jankowską - Specjalistę ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Pana Macieja Klóskowskiego - Kierownika Zmiany Działu Obsługi Samolotów.

W pierwszej części spotkania uczniom przybliżono zagadnienia związane z obsługą ruchu lotniczego na lotnisku oraz możliwościami zatrudnienia naszych pełnoletnich uczniów i absolwentów. Z zaciekawieniem wszyscy uczestnicy spotkania wysłuchali informacji zaprezentowanych przez prelegentów oraz z uwagą obejrzeli prezentację. Praca na lotnisku przy obsłudze pasażerów i samolotów z punktu widzenia mieszkańca naszego kościańskiego regionu, jest czymś niezwykłym, nietypowym i ciekawym. Każdy dzień stawia nowe wyzwania, z którymi pracownicy lotniska muszą sobie poradzić. Warto dodać, że nasi absolwenci już pracują od kilku lat na lotnisku w firmie WELCOME i dobrze sobie radzą. W drugiej części spotkania młodzież zadawała pytania i zrobiło się trochę bardziej dyskusyjnie. Na sali były osoby, które planują się zatrudnić i związać swoją zawodową przyszłość z firmą WELCOME i obsługą samolotów. Osoby te, jeszcze po zakończeniu spotkania rozmawiały z naszymi gośćmi uściślając i dopytując o zagadnienia, które ich szczególnie zainteresowały. Spotkanie zorganizowali Barbara i Krzysztof Klóskowscy. W planach mamy zorganizowanie dla naszych uczniów, wycieczki na lotnisko i wówczas zobaczymy jak funkcjonuje ten złożony lotniskowy mechanizm w praktyce.