Pierwsze koty za płoty……

W poniedziałek 28 października 2019 roku, uczniowie klas pierwszych ZSP w Kościanie wzięli udział w otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.  Uczestnicy zostali poddani próbom  w kilku konkurencjach, z których każda kończyła się przyznaniem punktów przez jury, w skład którego wchodzili uczniowie starszych klas: Alicja Matysiak, Klaudia Krupka i Wiktoria Kopczyk z 3 TEG oraz Jakub Lajszner z 4TEG i Jakub Dziura z 3TOr.

Spotkanie rozpoczęły dziewczyny z grupy tanecznej RATDANCE, pod kierownictwem pani Katarzyny Naglik, prowadząc taneczną rozgrzewkę. Pierwszoklasiści dzielnie walczyli o tytuł najsprawniejszej klasy w konkurencjach sportowych - w przeciąganiu liny i wyścigach rzędów. Uczestnicy prezentowali również swoje zdolności wokalne, śpiewając znane polskie piosenki w konkursie karaoke. Były też klasowe kalambury. W ostatniej kategorii jury oceniało przebrania każdej klasy.

Po podsumowaniu punktów zwycięskie okazały się klasy 1LOp i 1SWg, które otrzymały „immunitet nietykalności” zwalniający ich z odpowiedzi ustnych, kartkówek i sprawdzianów w wybranym dniu szkolnym.

W rolę prowadzących wcielili się uczniowie klas maturalnych: Marika Ratajczak i Jakub Piątkowiak z kl. 4 TE oraz Mateusz Kromarek z kl. 4 TEG. Muzyką zajęła się Marta Sikora z kl. 3 CW. Nad poprawnością konkurencji czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Tomasz Soszyński, Karol Dudkowski i Wioletta Skoracka wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego: Martą Skrzypczak i Katarzyną Hejnar – Glumińską.

Otrzęsiny przygotował Samorząd Uczniowski.