Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Tegoroczne obchody rozpoczęliśmy od urządzenia gazetki informującej o tegorocznym święcie. W 2023 roku oficjalne, międzynarodowe hasło to  „Biblioteka – tu kwitnie wyobraźnia”. 

Na początku października został ogłoszony konkurs plastyczny ”Wyobraź sobie bibliotekę przyszłości”  

Jury konkursowe przyznało:

I miejsce   -   Aleksandra  Dziudziel – kl.2LOp

II miejsce  -   Marcin Olejnik – kl.2LOs

III miejsce -   Amelia Jankowska – kl.2aLO

                 -   Mateusz Keller – kl.3LOp

Cieszymy się, że z dużym odzewem spotkała się prośba o wsparcie naszej inicjatywy w wyposażenie biblioteki szkolnej w gry planszowe, karciane, memo, które umilą czas uczniom podczas zajęć opiekuńczych oraz przerw międzylekcyjnych.  Gry, z których już nikt nie korzystał w domu otrzymały „drugie życie”. Uczniowie przekazali do biblioteki 45 gier, które pozwalają kreatywnie spędzić wolny czas w szkole.

Jak zawsze zainteresowaniem  cieszyły się kiermasze książek  nowych, a także wystawa eksponująca książki zakupione do biblioteki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

W naszej szkole kontynuowana jest akcja bookcrossingowa. Jest to pomysł na darmowe wymienianie się książkami. Opiera się na wzajemnym zaufaniu. W wyznaczonym miejscu w szkole stoi półka  z książkami. Można zabrać książkę do domu, przeczytać i odnieść, aby inni mogli z niej skorzystać. Na półkę  można dokładać też swoje książki, którymi chcecie podzielić się z innymi.

NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE

powrót Drukuj