JUSTYNA WRÓBLEWSKA – LAUREATKA XXIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU CUKIERNICZEGO

W dniach 27-28 kwietnia 2021r. odbył się w Poznaniu XXIV Ogólnopolski Konkurs Cukierniczy im Wojciecha Kandulskiego. W konkursie brała udział uczennica naszej szkoły – Justyna Wróblewska, która zdobyła w nim I miejsce i została laureatką.

Justyna uczy się w klasie II Szkoły Branżowej I stopnia w zawodzie cukiernik, a praktyczną naukę zawodu odbywa w zakładzie Państwa M. P. Walenciaków.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej.

W części praktycznej Justyna wykazała się dużą kreatywnością i z zaangażowaniem wykonała:

- okrągły tort okolicznościowy
- bankietówki
- deserówki
- 3 figurki z masy marcepanowej
- napis okolicznościowy z czekolady

Część teoretyczną uczennica zaliczyła na 100% i tym samym została zwolniona z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie cukiernik.

Ogromne gratulacje dla Justyny, tym bardziej, że jest to uczennica dopiero klasy drugiej i takie osiągnięcie jest na tym poziomie edukacji naprawdę wyjątkowe. Jesteśmy z niej bardzo dumni.

Marzena Buchowska