Światowy Dzień Przedsiębiorczości 2020

Uczniowie klas: Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Technikum, jak co roku, przystąpili do działań związanych z obchodami Światowego Dnia Przedsiębiorczości. Tegoroczne spotkanie pod hasłem “Nowa normalność” odbyło się 26 listopada w formie on-line na platformie Teams.

W przedsięwzięciu wziął udział Pan Bartosz Matuszewski -  student wydziału prawa, edukator,  który przekazał młodzieży praktyczne narzędzia, usprawniające podjęcie w przyszłości pracy. Gość spotkania, zwrócił uczestnikom uwagę na przepisy prawne związane z zawieraniem umów o pracę. Poruszył także kwestie prawa lokalowego i konsumenckiego z perspektywy potencjalnych młodych ludzi, pragnących założyć własną  działalność gospodarczą. Uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z tematyką rynku pracy oraz  prawa pracy.

Na lekcjach doradztwa zawodowego, młodzież wykonywała testy, które określają predyspozycje skierowane pod kątem nauczanego zawodu.  Została także przeprowadzona dyskusja na temat zmieniającego się rynku pracy, której kontynuację stanowią projekty wdrażające uczniów do dalszej samoedukacji umożliwiającej w przyszłości założenie własnej firmy.

Alicja Kopienka