Moja przygoda z tenisem stołowym – Klaudia Kostyk

Moja przygoda z tym sportem rozpoczęła się już w szkole podstawowej.  Mój tata, zawodnik klubu sportowego w Czempiniu od małego zawsze uprawiał tę dyscyplinę sportową. Mój brat Kamil jest czołowym zawodnikiem Polski, dlatego ja też zaczęłam chodzić na treningi do CKS Helios Czempiń. Czy polecam? Czy jest to dobrze spędzony czas? Uważam, że tak. Szczególnie w dobie pandemii. Poznaję wielu wspaniałych ludzi, zwiedzam mnóstwo ciekawych miejsc w Polsce, jeżdżąc na zawody. Taka aktywność fizyczna, nauczyła mnie zarówno wygrywać jak i przegrywać, radzić sobie ze stresem podczas zawodów, jak i w życiu. Myślę, że daje mi to siłę w codziennym życiu.

Trochę informacji o mojej karierze i osiągnięciach w tym sezonie:

- zawodniczka III Ligii w CKS „Helios” Czempiń,
- trenuję  w CKS Helios Czempin i LKTS Luvena Luboń,
- kilkukrotny udział w turniejach ogólnopolskich, wojewódzkich i szkolnych,
- Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Mini Cup Drzonków 2020 – złoty medal w kat. Juniorek
- udział w Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów w Sępólnie Krajeńskim
- udział w Mistrzostwach Wielkopolski Seniorek i Seniorów w Raszkowie – brązowy medal w turnieju deblowym z koleżanką
- Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego  w  kat. Juniorek,
- udział w licznych obozach jak i w kadrach wojewódzkich wielkopolski

Sport daje siłę! Z tenisowym pozdrowieniem Klaudia.