Krok w przyszłość II Szkolny Konkurs Fryzjerski

27 października 2015 roku odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Fryzjerski pod hasłem „Krok w przyszłość”. Stanowił on jednocześnie eliminacje do Międzyszkolnego  Konkursu Fryzjerskiego, który odbędzie się w Lesznie.
Celem konkursu było odkrycie nowych talentów, rozbudzenie zamiłowania do zawodu, zachęcenie do doskonalenia umiejętności zawodowych, systematycznej nauki oraz pogłębiania wiedzy, wymiana doświadczeń, zaszczepienie zasad zdrowej rywalizacji, promowanie idei konkursu jako środka umożliwiającego ukazanie własnego potencjału oraz integracja środowiska fryzjerskiego w naszej szkole.
 Konkurs otworzyła dyrektor szkoły Małgorzata Durek. Życzyła młodym zawodniczkom pomysłowości, kreatywności i wspaniałych efektów pracy.

Ocenie podlegały następujące elementy:  odpowiednio przygotowana stylizacja, realizacja tematu, utrzymanie stylu, stopień trudności oraz estetyka wykonania fryzury.

W konkursie brało udział 27 uczennic z klas II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcących się w zawodzie fryzjer, które wykonywały zadanie konkursowe na główkach treningowych.

SKŁAD JURY:

- Pani Angelika Lewandowska Salon Angel Kościan
- Pani Karolina Kędziora Salonik MM Kościan
- Pani Renata Stucka Salon Marta Kościan
- Pani Agnieszka Józefowska Salon Ola Kościan
- Pani Izabela Gabryel-Bryl Konsultant Edukacyjny Sieci Szkół Ponadgimnazjalnych i Zawodowych – Region Południowo-Zachodni Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP
- Pan Jacek Kasprzak – kierownik szkolenia praktycznego w naszej szkole.

Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców i wręczono im wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy naszej szkole:

I miejsce  Aneta Stryjakowska z kl. 3 Fe
                      II miejsce  Milena Konieczna z kl. 2 F
                     III miejsce  Marika Wosik z kl. 2 F

Jury było pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanych fryzur przyszłości.  Jego przewodnicząca – pani Angelika Lewandowska, wręczyła nagrodę dodatkową ufundowaną przez członków Jury Dominice Kasińskiej z klasy 2F.
Wspaniałe nagrody zostały przyznane również przez panią Izabelę Gabryel-Bryl reprezentującą WSiP. Otrzymały je te same uczennice, które nagrodziło Jury
W czasie trwania konkurencji uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcące się w zawodzie cukiernik, pod kierunkiem pani mgr inż. Marzeny Buchowskiej, przygotowały prezentację multimedialną wraz z pokazem na temat wpływu zdrowego odżywiana na pielęgnację włosów. Po zakończeniu pouczającej lekcji uczennice poczęstowały wszystkich smacznymi koktajlami przygotowanymi z omawianych wcześniej produktów. Można było również posmakować warzyw i owoców ułożonych przepięknie na paterach.  Atrakcją była prezentacja zdjęć z pokazów, konkursów i szkoleń fryzjerskich,  w których uczestniczyły nasze uczennice . W wielu zmaganiach zajmowały czołowe miejsca.

Konkurs zakończył się gromkimi brawami, które należały się wszystkim uczestniczkom, ponieważ fryzury, które stworzyły, w pełni zasługiwały na zachwyt. Dyrektor szkoły Małgorzata Durek podziękowała także organizatorom za trud włożony w przygotowanie konkursu i zaprosiła wszystkich zebranych na kolejne zmagania za rok.
Organizatorzy konkursu:
mgr Irmina Jaźwińska