Konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i życiu Franciszka Ratajczaka rozstrzygnięty

Franciszek Ratajczak zapisał się na kartach historii w sposób szczególny. Jako bohaterski powstaniec, został pierwszą ofiarą walki o odzyskanie wolności i granic Polski po okresie zaborów. Dziś w wielu szkołach w Wielkopolsce Franciszek Ratajczak jest Patronem Szkoły.

W naszej szkole, jak co roku odbywa się cykl imprez związanych z upamiętnieniem rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Zespół historyków postanowił przeprowadzić konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.
W konkursie wzięli udział zainteresowani uczniowie z klas średnich i branżowych. Uczniowie, którzy zostali finalistami otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Nagrody zostały wręczone przez Panią dyrektor. Uczniowie otrzymali również okolicznościowe dyplomy.

Wśród finalistów znaleźli się następujący uczniowie:

I miejsce Maksymilian Danielewicz z klasy 3 LOs

II miejsce Julia Kister z klasy 2 cw