Wizyta na budowie CKP

Budowa Centrum Kształcenia Praktycznego w Kościanie, a w zasadzie rozbudowa naszej szkoły, szybko zbliża się ku końcowi. Z uwagą śledzimy postępy i cieszymy się, że zyskamy nowe sale do nauki zawodu. Będą to pracownie: cnc, komputerowa, budowlana, obróbki ręcznej, fryzjerska, mechatroniczna (hydrauliczna i pneumatyczna), elektryczna, rysunku technicznego, gazownicza i spawalnia.

Dzięki tej inwestycji szkoła będzie miała też wewnętrzną windę dostępną z każdej kondygnacji.

We wtorek 30 stycznia 2024r. uczniowie z klas: budowlanej 2TBR oraz geodezyjnej 4TGK odwiedzili wnętrza powstającego CKP oraz wysłuchali wyjaśnień pana kierownika budowy.

Tym razem uwagę naszą przykuły setki metrów przewodów instalacji elektrycznych
i wodociągowych prowadzonych nad sufitem podwieszonym z płyty gipsowo – kartonowej.

Zapewnienie uczniom okazji do bezpośredniego kontaktu z procesem budowlanym jest kluczowe dla ich rozwoju zawodowego i osobistego. Dzięki takim lekcjom mogą lepiej zrozumieć, jak wygląda praca w branży budowlanej oraz zdobyć praktyczną wiedzę, która przyda im się w przyszłych wyborach edukacyjnych i zawodowych.

Wizyta na budowie przebiegała pod kierunkiem nauczycielek Romany Woroch i Lidii Wyrzykiewicz.