Firma Tpi Sp. z o. o. objęła patronatem klasy Technikum kształcącego w zawodzie geodety

Firma Tpi Sp. z o. o. objęła patronatem klasy Technikum kształcącego w zawodzie geodety w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. F. Ratajczaka w Kościanie. Umowa patronacka została podpisana przez Dyrektor mgr Małgorzatę Durek i Marcina Kaźmierczaka - doradcę techniczno-handlowego z dziedziny geomatyki, przedstawiciela firmy.
TPI jest największym w Polsce dostawcą rozwiązań pomiarowych dla geodezji a także dla budownictwa i rolnictwa.
Podpisanie porozumienia było zwieńczeniem wcześniejszego współdziałania pomiędzy naszą szkołą a firmą Tpi. Współpraca sięga początków powstania kierunku technik geodeta w Zespole Szkół Ponadpodstawowych.

W ramach podpisanego patronatu uczniowie będą mogli uczestniczyć w organizowanych przez firmę konferencjach, szkoleniach, warsztatach i innych wydarzeniach naukowych. Celem Patronatu jest inspirowanie do wspólnych przedsięwzięć i inicjatyw edukacyjnych.
W ramach rozpoczętej współpracy młodzież wysłuchała wykładu dotyczącego nowych technologii pomiarowych oraz wzięła udział w warsztatach pomiarowych.