„BohaterON-włącz historię”2023 za nami!

„BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Honorowym patronem jest Minister Edukacji i Nauki. Od kilku lat uczniowie naszej szkoły, od początku września, realizują zadania przygotowane przez Fundację Sensoria i związane właśnie z tą kampanią. Także w tym roku dołączyliśmy do akcji! Zgodnie z poleceniem- nagraliśmy filmik (link znajdziecie tutaj: http://pelikan1.myqnapcloud.com:8080/share.cgi?ssid=0CbEuEU)
W realizację zaangażowanych było mnóstwo osób! Piosenkę zaśpiewał Jan Pawlak z klasy 5TMR. Dziewczyny z klasy 2LOs przygotowały układ, młodzież z kilku klas zatańczyła belgijkę a kilka osób zdecydowało się narysować ołówkiem najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Nasze starania zostały docenione. Na ręce Dyrekcji wpłynął dyplom za realizację projektu a Dyrektor szkoły p. Małgorzata Durek uroczyście wręczyła nam oraz opiekunowi dyplomy za zaangażowanie w kampanię.

Uczestnicy projektu.

Opiekunem była p. Katarzyna Marciniak-Helińska