Job shadowing w Rimini

Pierwsza grupa uczestniczek mobilności wróciła z włoskiego Rimini.

Panie Beata Pawlak, Ksenia Kubicza, Małgorzata Pelczyńska, Izabela Konieczna i Katarzyna Marciniak – Helińska brały udział w tygodniowym szkoleniu  (18.03 – 22.03.2024 r.) typu obserwacja pracy (jobshadowing) w lokalnej szkole ponadpodstawowej InstitutoTecnicoTecnologicoStataleITTS „O. Belluzzi L. da Vinci”. Pobyt naszych Pań w Rimini zorganizowała nasza włoska instytucja partnerska SistemaTurismo S.R.L.

Uczestniczki miały okazję uczestniczyć w seminarium i dyskusji na temat włoskiego i polskiego systemu edukacji. Głównym celem wyjazdu była obserwacja pracy nauczycieli we włoskiej szkole ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania narzędzi IT na zajęciach. Zwracano także uwagę na techniki motywujące uczniów do nauki oraz wykorzystanie umiejętności miękkich w pracy nauczyciela. Nasze uczestniczki miały także okazję poznać sposoby doskonalenia się ich włoskich koleżanek i kolegów.

Mobilność była też doskonałą okazją do wymiany pomysłów i opinii między nauczycielami na temat pracy z uczniami o różnych poziomach zaawansowania oraz sposobów uaktualniania swojego warsztatu pracy. Ponadto, nasze uczestniczki poszerzyły swoją wiedzę o włoskiej kulturze i historii. Przyczyniły się do tego wycieczki m. in. do pobliskich miejscowości San Marino, Bolonii oraz Santarcangelo di Romagna. Włoska kuchnia to osobny rozdział doświadczeń.

Koordynatorkami projektu są panie Małgorzata Jaśniak i Karolina Brzozowska.

Zapraszamy do śledzenia relacji z działań projektowych na Facebook’u:

#FunduszeEuropejskie

#FunduszeEU