Drzwi Otwarte w naszej szkole

W ostatni piątek 15 marca jak co roku otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla uczniów klas ósmych i ich rodziców.

Podczas spotkania zainteresowanych ofertą naszej szkoły z nauczycielami, uczniami oraz pracodawcami można było uzyskać z pierwszej ręki informacje na temat wybranego przez siebie kierunku kształcenia. Niezdecydowani mieli okazję sprawdzić blaski i cienie zawodów nauczanych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie.

Na stoiskach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów „Ratajczaka” można było doświadczyć, popróbować i posmakować, a także zobaczyć sprzęty oraz narzędzia, którymi kandydat będzie posługiwał się podczas nauki w szkole, jak i później w pracy zawodowej.

Pełnym młodzieńczej radości było zakończenie imprezy. Wraz z członkiniami zespołu RATDANCE przyszli i obecni uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele wspólnie zatańczyli kowbojkę i belgijkę.