Magia Świąt i płatki śniadaniowe

Dnia 18 grudnia 2019 roku odbył się ostatni w tym roku wyjazd do Domu Dziecka ,,Droga" w Wolsztynie. Poprzedziła go zorganizowana wśród uczniów naszej szkoły zbiórka wyczekiwanych przez dzieci… płatków śniadaniowych. Udało się ich zebrać ogółem 441 paczek (!). Do nich klasa 1 LOg zakupiła mleko w kartonach a klasa 1 TMR worki i wstążeczki na prezenty - niespodzianki dołączone do zbiórki. 

Po przyjeździe zarówno opiekunowie jak i dzieci bardzo ucieszyli się i przywitali nas ręcznie robionymi piernikami. Przekazaliśmy zebrane artykuły, prezenty oraz ozdobę świąteczną wykonaną przez Szymona z klasy 3KMs. Wspólnie z dziećmi zawiesiliśmy na choince nasz symboliczny prezent – bombki -  czerwone jak nasze serduszka. Atmosfera była świąteczna- przy choince śpiewaliśmy wspólnie kolędy. 

W drodze powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami - mieliśmy dużo przemyśleń na temat tego, co nas zasmuciło a co uradowało. Razem z nami jechał również Wiktor - absolwent naszej szkoły, który zgłosił się na wyjazd do organizatorki i z sentymentem wspominał czasy nauki w „Ratajczaku”.     

Organizatorem zbiórki i wyjazdu była p. Katarzyna Marciniak-Helińska.

Weronika Dziuk 3 KMs

powrót Drukuj