Wizyta naszych uczniów w Sejmie RP

Dnia 16.12.2019 roku na zaproszenie Posła na Sejm RP Grzegorza Rusieckiego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z różnych szkół, w tym także z naszej pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem było zwiedzanie Sejmu i Senatu RP. Po szczegółowej kontroli bezpieczeństwa, weszliśmy na teren Sejmu gdzie przywitał nas pan Poseł. Wspólnie rozpoczęliśmy zwiedzanie z przewodnikiem sejmowym.  Mijaliśmy sale parlamentarne, sale konferencyjne, sale komisji parlamentarnych, biura poszczególnych ugrupowań politycznych. Widzieliśmy pamiątkowe tablice, np. upamiętniającą wizytę Jana Pawła II, pomordowanych parlamentarzystów z okresu II wojny światowej, listę parlamentarzystów , którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej oraz pamiątkowe laski marszałkowskie z poprzednich wieków.
Bardzo podobało nam się miejsce na parlamentarnym korytarzu i schodach, gdzie dziennikarze czekają na polityków i znanych ludzi, aby zrobić z nimi wywiad. Mieliśmy szczęście spotkać w Senacie noblistkę panią Olgę Tokarczuk. Inną ciekawostką była wiadomość, że posłowie i senatorowie muszą uczestniczyć w posiedzeniach Sejmu i Senatu, w pracach komisji, jeśli zaś ten obowiązek zostanie naruszony, ponosi stratę finansową. Po obiedzie w restauracji sejmowej udaliśmy się na zwiedzanie Warszawy: Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Kolumna Zygmunta, Stary Rynek. Pełni wrażeń około godz. 16 wyjechaliśmy do Leszna.

Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni panu Posłowi Grzegorzowi Rusieckiemu za poświęcony czas oraz szczególną lekcję historii.