Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych rozpoczęliśmy od urządzenia gazetki informującej o tegorocznym święcie. W 2022 roku oficjalne, międzynarodowe hasło to  „Czytanie dla Pokoju”.

Na początku października został ogłoszony konkurs plastyczno-czytelniczy na wykonanie zakładki książkowej z elementami promującymi bibliotekę, książki i czytelnictwo. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.
3 listopada wicedyrektor szkoły Monika Kunc wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu.

Jury konkursowe przyznało:

-  Jankowska Amelia z kl. 1 aLO
-  Kawczyńska Dominika z kl. 1cw

- Masłowska Aleksandra  z  kl. 3 TMR

- Wojciak Gabriela z kl. 3 LO

- Wojna Bartosz z kl. 2 w

- Dziudziel Aleksandra  z kl. 1  LOp
-  Gidaszewska Wiktoria z kl. 4 LO

Jak zawsze popularnością  cieszyły się kiermasze książek  nowych a także wystawa eksponująca książki pod hasłami: „Nie osądzaj książki po okładce”, „Książki polecane do czytania”, „Czytam – poznaję – wiem oraz „Książki z dedykacją”.

W naszej szkole trwa nadal akcja bookcrossingowa. Jest to pomysł na darmowe wymienianie się książkami. Opiera się na wzajemnym zaufaniu. W wyznaczonym miejscu w szkole stoi półka  z książkami. Można zabrać książkę do domu, przeczytać i odnieść, aby inni mogli z niej skorzystać. Na półkę  można dokładać też swoje książki, którymi chcecie podzielić się z innymi.

NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE