Odwiedziliśmy Dom Dziecka „Droga” w Wolsztynie!

12 października 2022 roku odbył się, długo oczekiwany przez wszystkich, wyjazd do Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie!

„Zebraliśmy się o godzinie 16 przed naszą szkołą. Zapakowaliśmy wszystkie produkty, które pozyskaliśmy na terenie ZSP i wyruszyliśmy busem z firmy p. Leciejewskiego. Podróż minęła nam bez przeszkód i w miłej atmosferze. Dotarliśmy na miejsce, gdzie zostaliśmy bardzo rodzinnie przywitani przez pracowników i wychowanków Domu Dziecka. Dzieci pomogły nam wnieść wszystkie produkty. Byliśmy bardzo dumni- ponieważ dzięki hojności uczniów naszej szkoły zawieźliśmy bardzo dużo produktów spożywczych. W kartonach znajdowało się m.in. ponad sto kg mąki i cukru, ogromne ilości ryżu, kaszy, makaronu i innych produktów spożywczych. Na osłodę życia- ponad dwieście czekolad.... Po ciepłym i słodkim poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy, pograliśmy w Fifę i siatkówkę, a także porozmawialiśmy i bliżej się zapoznaliśmy. W drodze powrotnej był czas na refleksję i… wspólne śpiewanie piosenek. Wyjazd bardzo się udał. Zarówno dla naszej 10, organizatora wyjazdu i Dyrekcji naszej szkoły dzieci przygotowały w ramach podziękowania aniołki z gipsu. Niezwykle wymowny i symboliczny prezent. Nie możemy doczekać się kolejnych odwiedzin!

Organizatorem zbiórek i wyjazdu była p. Katarzyna Marciniak-Helińska, która bardzo dziękuje wszystkim Osobom zaangażowanym w pomoc Podopiecznym „Drogi”.

Paulina Dogiel, klasa 2LOp