Kolejny sukces uczniów Ratajczaka

W dniu 21 listopada 2018 r. podczas Gali podsumowującej roczny Program obchodów 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka nasza szkoła uzyskała Certyfikat szkoły upowszechniającej wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim w ramach projektu Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Pamiętamy! „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

W ramach projektu odbyły się liczne konkursy upamiętniające Powstanie Wielkopolskie m.in. Konkurs  literacki na opowiadanie z powstaniem w tle oraz Konkurs plastyczny na okolicznościową kartkę o Powstaniu Wielkopolskim, w których uczniowie naszej szkoły wzięli udział i odnieśli sukcesy.

Na galę zostali zaproszeni nagrodzeni uczniowie wraz z Dyrektorem Szkoły i opiekunem.

Adam Pogoda z kl. II LO za opowiadanie Jutrzenka zajął I miejsce, a kartka Klaudii Krupki z kl. II TEG została wyróżniona spośród 449 prac które zostały zgłoszone na konkurs.

Nagrodzeni otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe i dyplomy. Adam tablet i piękne pióro, a Natalia  za pracę plastyczną otrzymała sztalugę i przybory malarskie.

Cała uroczystość była wzbogacona o część artystyczną, przeplataną pieśniami patriotycznymi śpiewanymi wspólnie przez wszystkich gości, wprowadzając uczestników w zbliżającą się 100. rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Dziękujemy nauczycielom języka polskiego za pomoc w rozpropagowaniu informacji o konkursach oraz zachęcaniu uczniów do udziału w nich.