Wycieczka przedmiotowa do FKS Bronikowo

4 października 2023 roku uczniowie klasy 3TEG i 2TKM wraz z opiekunami udali się na wycieczkę przedmiotową do Bronikowa, do Fabryki Okuć Okiennych i Drzwiowych.

Najpierw jednak zwiedzili zabytkowy, drewniany, rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu, który jest jednym z najciekawszych przykładów drewnianej sztuki sakralnej w okolicach Śmigla. 

Następnie uczniowie udali się do FKS, gdzie oczekiwał na nich Pan Adam, na co dzień pracownik firmy. Przybliżył początki powstania firmy w 1998 roku, która od początku swego istnienia ukierunkowana była na wysoką jakość wyrobów gotowych oraz szybkość realizacji zamówień. Główną specjalnością fabryki była i jest nadal produkcja aluminiowych klamek do okien i drzwi. Produkcja w 60% przeznaczona jest na eksport. Wyroby tworzy się tylko pod konkretne zamówienia. FKS w swej działalności opiera się na nowoczesnych technologiach produkcyjnych. W produkcji wykorzystywane są materiały odporne na zużycie i warunki atmosferyczne. Zakład na przestrzeni dwudziestu pięciu lat swej historii został uhonorowany wieloma certyfikatami potwierdzającymi wysoką jakość produktów. 

Głównym celem wycieczki było poznanie firmy od strony procesu produkcyjnego i funkcjonowania magazynu. Uczniowie mogli zobaczyć jak powstaje wyrób gotowy - klamka, od początku aż do znalezienia się w magazynie. Przechodząc przez kolejne wydziały, m.in.: odlewnię, szlifiernię i lakiernię, poznawali tajniki tworzenia wyrobów. 

Wycieczka pozwoliła uczniom na pogłębienie ich wiedzy w zakresie gospodarowania zasobami rzeczowymi, a przede wszystkim umożliwiła obejrzenie z bliska przebiegu procesu produkcyjnego i obrotu magazynowego.

Opiekunowie wycieczki

Beata Witiuk i Joanna Federowicz – Woźniak

powrót Drukuj