Światowe Dni Młodzieży w Krakowie coraz bliżej!

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) to święto młodego kościoła. Co dwa lub trzy lata Papież zaprasza młodych w wybrane miejsce, żeby się z nimi spotkać, wspólnie modlić i wspierać w wierze.

Jest to ważne wydarzenie, tym bardziej, że w tym roku spotkanie młodych z Papieżem odbędzie  się w naszym kraju, w Krakowie, od 26 do 31 lipca 2016 r. Tydzień wcześniej, w dniach  od 20 do 25 lipca, na terenie całej Polski odbędą się „Dni w Diecezjach”. Przygotowując się do nich, uczniowie naszej szkoły zorganizowali apel o historii, symbolach i znaczeniu ŚDM w życiu młodego człowieka, który został obejrzany przez dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz około 250 uczniów.

Wyjazd na ŚDM jest dla młodych przygodą, możliwością poznania obcego kraju oraz zaprzyjaźnienia się z innymi młodymi ludźmi z całego świata. Bardzo często ŚDM są też momentem zwrotnym w życiu, dlatego, że jest to również czas rekolekcji, podczas których młodzi zastanawiają się nad swoimi życiowymi wyborami i często podejmują najważniejsze życiowe decyzje.

Apel został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Teresy Banaszak, Jadwigi Cugier, Karola Dudkowskiego, Katarzyny Naglik, Marty Skrzypczak  i Walentyny Zep.