“Pomysł na biznes”

W marcu i kwietniu br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym po raz piąty konkursie „Biznes z Przyszłością” skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kościańskiego. Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Kościanie, Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Podstawowym celem konkursu jest kreowanie i wspieranie postaw osobistej przedsiębiorczości młodego pokolenia.

Zadaniem młodzieży było opracowanie innowacyjnych biznes planów. Przygotowania uczniów do konkursu odbywały się podczas zajęć merytoryczno-warsztatowych i konsultacji indywidualnych prowadzonych przez pracowników Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie oraz przy wsparciu nauczycieli przedmiotów zawodowych ekonomicznych: Beaty Witiuk i Joanny Federowicz-Woźniak.

Konkurs podzielono na dwa etapy. W pierwszym etapie wnioski zostały poddane ocenie formalnej i merytorycznej. Wyłoniono 12 najlepszych wniosków spośród 41 złożonych prac. Wśród nich znalazły się wnioski uczniów naszej szkoły: Doroty Motały, Klaudii Kunert, Agnieszki Berdychowskiej, Roksany Zemler, Jakuba Piątkowiaka i Klaudii Zamelczyk z klasy 2 TE. 20 kwietnia 2018 r. nasi uczniowie wraz z opiekunami panią Joanną Federowicz-Woźniak i panią Beatą Witiuk wzięli udział w drugim etapie konkursu. Każdy finalista prezentował swój pomysł przed komisją konkursową, W skład komisji weszli: Bernard Turski – Starosta Kościański, Stefan Stachowiak – Wicestarosta Kościański, Ewa Beba – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kościanie, Bolesław Ratajczak – Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, Mirosław Radoła reprezentujący INSTAL-FILTER SA, Jerzy Stachowiak - prezes zarządu Nenufar Club Sp. z o.o., Czesław Szczepaniak - prezes zarządu EKO-PŁYTA Sp. z o.o., Ryszard Kozak - prezes zarządu FKS Okucia Okienne i Drzwiowe Sp. z o.o., Radosław Bobkiewicz – wiceprezes Banku Spółdzielczego w Kościanie. Oceniano: innowacyjność pomysłu, realność założeń i perspektywy rozwoju. Rywalizacja była wyrównana, a poziom projektów bardzo wysoki. Najwyżej  spośród uczniów naszej szkoły uplasował się Jakub Piątkowiak zajmując 4 miejsce. Po zakończonych prezentacjach wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe upominki od organizatorów. Wręczenie nagród Laureatom oraz pozostałej dziewiątce odbyło się podczas Sesji Rady Powiatu Kościańskiego w dniu 25 kwietnia 2018r.

Wyróżnionym w konkursie uczniom serdecznie gratulujemy!

Joanna Federowicz-Woźniak