Tango dla maturzystów

Niedługo kończy się czas nauki uczniów klas maturalnych w naszej szkole, dlatego nauczycielom języka polskiego było szczególnie przyjemnie zaprosić ich do do tanga…, czyli obejrzenia sztuki teatralnej pod tytułem „Tango” według dramatu Sławomira Mrożka o tym samym tytule.

Na scenie Kościańskiego Ośrodka Kultury wystąpili aktorzy teatralni z Wrocławia, znani uczniom z wcześniej obejrzanych sztuk np. z „Ferdydurke” czy „Zbrodni i kary”.

„Tango”, pełne ekspresji, ruchów i dźwięków, wzbudziło wiele emocji wśród widzów. Na scenie pojawiły się: bunt, miłość, ślub, nihilizm, śmierć, eksperyment, chaos, odejście od tradycji i tytułowe tango, słowem, przez centralne miejsce teatru przetoczyły się problemy egzystencjalne człowieka osadzone w konkretnej rzeczywistości historycznej.

Niezaprzeczalnie sztuka teatralna uczy widza, zmusza do wysiłku intelektualnego i kształtuje wyobraźnię. Mam nadzieję, że odbija się ciągle szerokim echem w umysłach młodych ludzi.

Spektakl odbył się 16 marca.

M. Zalesińska