Sukces Boguni w II etapie XXII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

17 stycznia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 we Wrześni odbył się wojewódzki etap XXII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. Patronat nad turniejem obejmują Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Minister Edukacji Narodowej. W zmaganiach turniejowych brała udział nasza uczennica z kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej – Bogumiła Karolczak, ucząca się w zawodzie cukiernik, która zajęła III miejsce, a tym samym zdobyła wymaganą ilość punktów do wzięcia udziału w trzecim, ostatnim etapie turnieju.

W konkursie brało udział 14 cukierników z całego województwa wielkopolskiego. Składał się z dwóch części: I – teoretycznej i II – praktycznej. W części pierwszej uczestnicy rozwiązywali test z zakresu wiadomości dotyczących technologii produkcji cukierniczej oraz techniki w produkcji cukierniczej. Część praktyczna, która trwała 5 godzin, odbywała się w zakładzie cukierniczym pana Kuczora we Wrześni. Temat przewodni części praktycznej brzmiał: „ W krainie dobranocek”. Uczniowie mieli do wykonania tort piętrowy, 2x2 szt. figurek marcepanowych, 2x5 szt. ciastek bankietowych oraz napis okolicznościowy z czekolady. Na koniec młodzież prezentowała swoje prace przed komisją.

Tematem pracy naszej uczennicy były „Przygody kota Filemona”. Bogunia pracowała z dużym zaangażowaniem i wykonała swoje wyroby na bardzo wysokim poziomie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bogunia odniosła sukces w konkursie, którego celem jest wspieranie uczniów wybitnie uzdolnionych przez rozbudzanie ich zainteresowań zawodowych i stworzenia im możliwości współzawodnictwa z rówieśnikami w celu uzyskania celującego wyniku na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

Do części teoretycznej turnieju Bogunię przygotowywał nauczyciel przedmiotów zawodowych – Marzena Buchowska, a do części praktycznej – Piekarnia – Cukiernia państwa M.P. Walenciak pod opieką pani Pauliny Walenciak.