Monika i Paweł wyróżnieni w XXI Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczym

12. 01. 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni odbył się drugi etap XXI Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego  na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik i piekarz. Uczestnicy, a było ich 17, reprezentowali całe województwo wielkopolskie.
W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły z klasy III c/k - Monika Marciniak i Paweł Chraplak, odbywający praktyczną naukę zawodu w Cukierni u Państwa M.P. Walenciak  w Kiełczewie.

Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej, w której młodzież rozwiązywała test z  zakresu przedmiotów zawodowych spożywczych, oraz praktycznej, odbywającej się w zakładzie „Cukiernia – Kuczora” we Wrześni i trwającej 5 godzin. Tematem części praktycznej była „Głębia oceanu”. Uczniowie musieli wykonać zgodnie z tematem: tort piętrowy, 10 ciastek bankietówek, 5 figurek marcepanowych oraz napis okolicznościowy z czekolady.

Monika i Paweł sprostali wymaganiom konkursu i otrzymali wyróżnienie, dyplomy oraz nagrody. Prace wykonane przez młodzież oceniała komisja, w skład której wchodziło trzech byłych mistrzów świata w cukiernictwie: Mieczysław Chojnowski, Paweł Mieszała i Michał Doroszkiewicz, a także Panowie: Piotr Koperski i Przemysław Kuczora.

Mimo iż Monika i Paweł nie zdobyli czołowych miejsc, ich udział w konkursie rangi ogólnopolskiej był wielkim doświadczeniem. Dzięki temu mogli sprawdzić swoje umiejętności i skonfrontować je z innymi młodymi cukiernikami.

W podsumowaniu zmagań młodzieży przewodniczący komisji stwierdził, iż poziom  umiejętności zawodników był tego roku wyjątkowo wysoki. Tym bardziej cieszy fakt, że wśród tak zdolnych, młodych ludzi znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Gratulujemy im raz jeszcze.
Opiekun uczniów – nauczyciel przedmiotów zawodowych spożywczych Marzena Buchowska.