Słodka lekcja dla cukierników i kucharzy

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej - uczący się w zawodzie cukiernik oraz kucharz, uczestniczyli w pokazie składania i dekoracji tortów, który odbył się w naszej szkole 29 listopada.

Dzięki życzliwości właścicieli firmy Bush Trade, Joannie Grygier oraz Tomaszowi Buszkiewiczowi,  uczniowie zapoznali się z technologią produkcji tortów. Cukiernicy – Bogusław  Konieczny oraz Hubert Dudlik, zaprezentowali  sposoby dekoracji tortów angielskich i okolicznościowych. Jednocześnie pokazali techniki wykonania niektórych elementów dekoracyjnych z masy cukrowej. Przekazali też  ciekawe informacje o coraz częściej stosowanych w branży cukierniczej komponentach cukierniczych, których celem jest poprawa jakości wyrobów.

Firma Bush Trade produkuje i oferuje w sprzedaży różne dekoracje do tortów i ciastek, nadzienia, mieszanki, aromaty, barwniki, żele do glazurowania itp. Dzięki zastosowaniu tych półproduktów, cukiernik może nadać  wyrobom niepowtarzalny wygląd. Firma posiada również swoje cukiernie Sweet Cafe, w których można skosztować różnorodnych produktów cukierniczych.

Spotkanie z technologami firmy Bush Trade to dla uczniów cenna lekcja, która pozwala powiązać zajęcia teoretyczne z praktycznymi. Efektem tego typu zajęć jest wzrost kreatywności uczniów oraz rozwój umiejętności zawodowych.

Organizator pokazu: Marzena Buchowska