Porozumienie o współpracy ZSP ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce

„Współpraca ze Stowarzyszeniem będzie miała charakter prestiżowy i da nam wymierne korzyści. Mamy nadzieję, że  przełoży się na nasz rozwój w zakresie ekonomii i księgowości i na jeszcze lepsze wyniki w nauce.
Otrzymanie od Państwa pogłębionej wiedzy i nabycie szerszych umiejętności przydatnych na rynku pracy da nam szanse na znalezienie ciekawej pracy lub dalszy rozwój zawodowy.
Mamy nadzieję, że nasz młodzieżowy optymizm i wiara w sukces przyczynią się również do rozwoju Stowarzyszenia i podejmowania przez niego tak cennych inicjatyw, jak wspieranie kształcenia przyszłych ekonomistów.

Tymi słowy młodzi ekonomiści dziękowali Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce, Oddział Wielkopolski w Poznaniu za podpisanie porozumienia.

11 kwietnia 2017 roku w naszej szkole miała miejsce podniosła i wyjątkowa uroczystość. Tego dnia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, Oddział Wielkopolski w Poznaniu a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie.

W imieniu Stowarzyszenia porozumienie podpisali - Prezes Zarządu Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce prof. dr hab. Wiktor Gabrusewicz oraz Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Mariusz Noworyta.

W imieniu Powiatu Kościańskiego porozumienie podpisane zostało przez Starostę Kościańskiego Bernarda Turskiego oraz Wicestarostę Stefana Stachowiaka.

W imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych porozumienie podpisała Dyrektor Szkoły Małgorzata Durek.

Uroczystość została uświetniona przez wykład okolicznościowy prof. dr. hab. Wiktora Gabrusewicza pod hasłem „Rachunkowość szczęścia”, w którym prelegent w sposób wyjątkowo swobodny łączył ze sobą zagadnienia z dziedzin rachunkowości i filozofii. Oznajmił również, że jego celem jest zmotywowanie uczniów do nauki oraz właściwego wyboru drogi życiowej. Poddał też rozważaniom odpowiedź na nurtujące człowieka pytanie – mieć czy być?

Istotne dla ekonomistów informacje przekazał w swojej wypowiedzi Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Mariusz Noworyta. Przede wszystkim przedstawił historię oraz szeroką działalność Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz rangę, możliwości rozwoju zawodowego i dostępność ofert pracy dla zawodu księgowego.

Uczennice klasy III: Natalia Motała, Michalina Marciniak i Roksana Kaczmarek przedstawiły historię kształcenia w zawodzie technika ekonomisty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, które szczyci się już dwudziestoczteroletnią tradycją. W tym czasie mury szkoły opuściło około 1100 techników ekonomistów.

Po podpisaniu porozumienia słowa wdzięczności wyrazili także Starosta Kościański i Dyrektor Szkoły.

Świadkami uroczystości byli także zaproszeni goście: Ewa Beba – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kościanie, Paweł Frąckowiak – Dyrektor PKO BP Oddział 1 w Kościanie, Katarzyna Barłożyk – Przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSP w Kościanie, Wicedyrektorzy Szkoły – Anna Ruszkiewicz i Grażyna Jankowska, Zachariasz Tuliszka – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, wychowawcy klas, nauczyciele bibliotekarze oraz wszyscy uczniowie kształcący się w zawodzie technika ekonomisty.

Uroczystość poprowadzili - Paulina Haremza i Dominik Gorlas z klasy II, a koncertem fortepianowym uświetnił Adrian Szczepaniak z klasy II LO, zwycięzca szkolnych TALENT-ASÓW 2016.