Z historią przy kawie

W piątkowy wieczór, 20 listopada 2015 roku, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście zainaugurowano cykl spotkań „Z historią przy kawie". Oczywiście nie mogło tam zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy  wraz z nauczycielami bibliotekarzami uczestniczyli w tym spotkaniu. Naszym przewodnikiem po historii był dr Emilian Prałat, który pierwszy wykład poświęcił początkom piśmiennictwa słowiańskiego.
Uczestnicy przenieśli się w czasy Cyryla i Metodego, odbyli podróż na Wielkie Morawy i poznali historię głagolicy. Nie zabrakło ciekawostek i zagadek, których rozwiązanie nie sprawiło nikomu większej trudności.
Spotkania mają mieć charakter cykliczny i będą odbywać się raz w miesiącu.
Będziemy w nich uczestniczyć, aby posłuchać i porozmawiać o historii naszego regionu i o postaciach z nim związanych, ale interesować nas będą także tematy nieco odleglejsze. A to wszystko przy pysznej i aromatycznej kawie.
TERESA BANASZAK