Nasza wizyta w Domu Dziecka „DROGA” w Wolsztynie

Dzięki zbiórce środków czystości, która kilka dni wcześniej odbyła się w naszej szkole, dzieci  z Domu Dziecka „Droga” otrzymały  od nas wiele artykułów: szamponów, żeli do mycia, szczoteczek  i past do zębów. Sprawiły one naszym drogim przyjaciołom nieukrywaną radość.

Do Domu Dziecka w Wolsztynie udaliśmy się 18 listopada 2016 roku. My, to znaczy uczniowie z klas 1, 2 i 3 LO, stanowiący siedmioosobową grupę. Naszym opiekunem była p. Katarzyna Marciniak – Helińska. Wyjechaliśmy busem p. Berlińskiego.

Kiedy podjechaliśmy pod bramę budynku, dzieci wraz z jedną z wychowawczyń– p. Elżbietą Baron, wybiegły nas  powitać.  Chwilę później poznaliśmy przesympatycznego  dyrektora placówki p. Janusza Polkowskiego. Po  wręczeniu prezentów mieliśmy czas, by porozmawiać i pobawić się z dziećmi, które chętnie dyskutowały i brały udział w zorganizowanych przez nas zabawach. Każdy mógł zaznać atmosfery ciepła i bliskości, która panuje w tym domu. Żegnając się, otrzymaliśmy od dzieci notesiki z podpisami oraz długopis, co było bardzo miłym gestem. Podopieczni domu odprowadzili i uściskali nas z nadzieją, że jeszcze ich odwiedzimy.

Wyjazd odbył się (zgodnie ze zwyczajem od ponad 10 lat! ) w piątek po południu. To był niezapomniany czas. Na pewno każdy z nas wyciągnął z niego lekcję życia.
                                              Martyna Chudzińska (3 LO p) i Barbara Kaczmarek (2 LO p)