Motoryzacyjny sukces naszych uczniów

W środę, 20 kwietnia, odbyła się w Kościańskim Ośrodku Kultury powiatowa edycja XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Na początku uczestnicy rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się znajomością znaków drogowych, zasad ruchu na skrzyżowaniach oraz wiedzą z historii motoryzacji. Następną konkurencję turnieju stanowiło udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym, a na końcu odbyła się część praktyczna na torze. O kolejności miejsc decydowały punkty zdobyte łącznie przez członków drużyny we wszystkich konkurencjach. Liczyła się bezbłędna jazda. Punkty karne były naliczane za najechanie, potrącenie czy przewrócenie pachołka.

Zwyciężyła drużyna 1 z ZSP w Kościanie w składzie: Adam Kustosz, Adam Lasik i Jakub Kamieniarz z klasy III TBM.

Miejsce drugie zajęła drużyna 2 z ZSP w Kościanie: Kamil Markiewicz, Wiktor Kaźmierczak i Krzysztof Kordus z klasy III TBM.

Na trzeciej pozycji znalazła się ekipa z Zespołu Szkół w Krzywiniu: Sebastian Jędroszkowiak, Patryk Kasperek i Zbyszek Smolorz.

W turnieju wystartowała również nasza drużyna dziewcząt w składzie: Marta Białkowska, Martyna Breczewska i Marta Wojciechowska z klasy IV TE.

Zwycięzcy będą reprezentować powiat w zmaganiach wojewódzkich.

Opiekunowie:
Tomasz Dąbrowski