Geodeci na wrocławskim GIS Day

GIS Day to święto użytkowników i pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej (Geographic Information Systems, GIS) obchodzone w tym samym dniu na całym świecie w ramach Tygodnia Świadomości Geograficznej.

16.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły udali się do Wrocławia, gdzie brali udział w Międzynarodowym Dniu Systemów Informacji Geograficznej odbywającym się na Uniwersytecie Przyrodniczym. Organizatorami tegorocznej edycji były koła naukowe trzech wrocławskich uczelni wyższych – Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyki z Uniwersytetu Przyrodniczego, Koło Naukowe Studentów Geografii z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Koło Naukowo-Badawcze z Politechniki Wrocławskiej. Przez cały tydzień twórcy technologii oraz idei GIS prezentują swoje osiągnięcia, perspektywy rozwoju, najnowocześniejsze aplikacje oraz propagują ich wdrażanie w ośrodkach akademickich, naukowych i szkołach na całym świecie.
Pobyt  na Uczelni uczniowie rozpoczęli od uczestnictwa w wykładach. Pierwszy -„Jedno środowisko, jedna przestrzeń. Praca na nowoczesnej platformie geoprzestrzennej ArcGIS”- wygłosiła Marta Samulowska z Esri Polska, a drugi - „Bezzałogowe statki latające jako narzędzia pozyskiwania informacji przestrzennej – możliwości i ograniczenia” wygłosił prof. dr hab. inż. Andrzej Borkowski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Kolejnym etapem uczestnictwa we Wrocławskim GIS Day był udział w warsztatach, podczas których nasi uczniowie poznali program ArcGIS i stworzyli w tym programie mapy i analizy geoprzestrzenne dotyczące lokalizacji punktów gastronomicznych, bankomatów i innych obiektów na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej. Niewątpliwie największą atrakcją była gra terenowa. Nasi technicy geodeci z klasy 3 uzyskali w niej najlepszy czas z wszystkich startujących grup.
Warsztatom i wykładom towarzyszyły prezentacje stoisk wystawowych, podczas których firmy geodezyjne i geoinformatyczne prezentowały sprzęt, oprogramowanie oraz swoje projekty.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

oraz na facebooku gis day Wrocław

UCZNIOWIE UCZĄCY SIĘ W ZAWODZIE TECHNIK GEODETA
W ZSP W KOŚCIANIE WRAZ Z OPIEKUNAMI - JUSTYNĄ OZGĄ I LIDIĄ WYRZYKIEWICZ