Dzień Edukacji Narodowej

13 października w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początek głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Durek, która serdecznie powitała zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników oraz uczniów. Nakreśliła kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Podziękowała za zaangażowanie i życzyła wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie głos zabrał Starosta Kościański Pan Bernard Turski i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Barłożyk. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty i słowa uznania.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Kościański przyznał  nagrody pedagogom i nauczycielom z placówek oświatowych prowadzonych przez powiat. Z naszej szkoły nagrody te otrzymały  Panie Romana Woroch i Karolina Brzozowska.

Nagrody Dyrektora Szkoły wielu wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom wręczyła Pani  Małgorzata Durek i Anna Ruszkiewicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po raz pierwszy zorganizowano teleturniej Punktonerzy. Pomysł bardzo się wszystkim spodobał, o czym świadczyły gromkie brawa. Uroczystość zakończyła się ogromną owacją uczniów, gdyż Pani dyrektor zwolniła wszystkich do domu.