Z TALENT-ASAMI na pewno przyszła wiosna!

Niezaprzeczalnie, z TALENT-ASAMI, które miały miejsce 21 marca w naszej szkole, przyszła wiosna. Jesteśmy tego pewni, bowiem na scenie znów zakwitły talenty.  Wybarwiły się kolorami, jaśniały słońcem, czarowały błękitem, emanowały ciepłem i pełną gamą dźwięków.

W tym roku odbyła się IV edycja TALENT-ASÓW, czyli Pokazu Talentów Uczniów naszej szkoły. Na scenie zaprezentowało się 12 wykonawców, a prace plastyczne lub fotografie przygotowało 7 uczestników.

Zwycięzcy w kategorii scenicznej zostali wyłonieni przez publiczność, z której każdy miał prawo oddać głos na jednego uczestnika. Specjalnie powołana komisja pod kierownictwem Michaliny Marciniak z klasy 4TE sprawnie zebrała i przeliczyła głosy oraz ogłosiła zwycięzców:

I miejsce- Bartosz Landzwojczak z 3TMB - imponujący beatbox z wykorzystaniem harmonijki ustnej i fletu, niezwykłe umiejętności i niesamowity efekt,

II miejsce – Łukasz Bobkiewicz z 3cmb, raper, kompozytor wykonywanej piosenki pt.: „Proste” – wyjątkowa siła głosu i umiejętność rapowania, doskonały w tym, co zaprezentował,

III miejsce – Maria Ziemek z 3LO – cudowny głos, rewelacyjne brzmienie, słowem świetne wykonanie piosenki „Małe rzeczy”.

W kategorii plastycznej nagrodzeni zostali wybrani przez Organizatorów TALENT-ASÓW:

I miejsce – Szymon Wojtkowiak z 3 TGG – fotografia

II miejsce – Julia Bartkowiak z 4TE – fotografia

III miejsce – Natalia Kolasińska z 1TOr – akwarela

Prace plastyczne wszystkich uczestników można podziwiać na tablicach przy głównym wejściu do szkoły.

Miłym elementem pokazu było wręczenie Nagrody Dyrektora Szkoły jednemu z uczestników TALENT-ASÓW. Tym razem Pani Dyrektor Małgorzata Durek po konsultacjach z Paniami Wicedyrektor - Grażyną Jankowską i Anną Ruszkiewicz, przyznała nagrodę … Bartoszowi Landzwojczakowi.

Na ogromny podziw i uznanie zasługują wszyscy uczestnicy Pokazu Talentów bez wyjątku. Oto nasi pozostali najlepsi z najlepszych:

- kategoria występ sceniczny:

1.  Karolina Jordanowska z 4TBM w piosence “Z Tobą nie umiem wygrać’

2. Jakub Mańkowski z 1TEG, gra na keyboardzie

3. Justyna Nowak z 1TOr, gra na saksofonie

4. Kinga Golec z 1TEG, mażoretka

5. Tomasz Nowak z 4TBM w pokazie streetworkout’u

6. Aleksandra Napierała z 3LO w piosence “Can’t help falling in love”

7. Joanna Seńkow z 1cw – gra na gitarze klasycznej

8. Szymon Bocian z 1hsw gra na pianie

9. Karolina Adamczak z 1TEG w piosence “Dach”

-  kategoria praca plastyczna:

1. Roksana Kaczmarek z 4TE

2.  Klaudia Krupka z 1TE

3. Natalia Chudzińska z 2FMW

4. Bartosz Landzwojczak  z 3TBM.

Niebywałą atrakcję naszego wiosennego wydarzenia artystycznego stanowił występ Adriana Szczepaniaka z kl. 3LO Laureata II edycji Pokazu Talentów. Adrian jest pianistą od trzech lat i uczy się w Szkole Muzycznej. Do gry nie potrzebuje nut, ponieważ gra ze słuchu. Od pięciu lat tańczy też freestyle, którego uczy się samodzielnie. Bierze udział w konkursach i, jak twierdzi, w muzyce i tańcu widzi sens życia.  Jego występ zmusił prawdopodobnie wszystkie serca do mocniejszego bicia.

Podobnie zareagowały serca publiczności podczas oglądania układów tanecznych dziewczyn z grupy aerobiku, uczennic klas I, II, III LO oraz II TE.

Na uwagę zasługują przesympatyczni prowadzący pokaz, którymi byli: Klaudia Kiemel z kl. 1TOr, Kornelia Zalesinska z kl. 2TEG oraz Bartek Fabisiak z kl. 2TEG.

W przygotowanie techniczne TALENT-ASÓW zaangażował się nieoceniony Jakub Kaźmierczak z kl.4TBM, dla którego ewentualne zadania związane z nagłośnieniem czy oświetleniem nie stanowią żadnego problemu, po prostu działa błyskawicznie i skutecznie.

Popołudniową porą TALENT-ASY mogli obejrzeć Rodzice, dla których po raz kolejny wystąpili nasi młodzi artyści i miłośnicy sportu. Zapewne siedzący na trybunach byli dumni, patrząc na młodzież Ratajczaka.

TALENT-ASY tradycyjnie zorganizowali: Maria Zalesinska, Zyta Jaśniak i Karol Dudkowski (prawdziwi miłośnicy talentów artystycznych i sportowych).

MZ