Szkolni konstruktorzy

Naczelna Organizacja Techniczna z siedzibą w Warszawie od kilku lat organizuje Konkurs MŁODY INNOWATOR. Jego celem jest rozwijanie potencjału twórczego i kształtowanie postaw innowacyjnych wśród młodzieży. Uczniowie naszej szkoły w tym roku przedstawili dwa projekty.

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu MŁODY INNOWATOR. Rozwija on twórcze myślenie i krzewi innowacyjne postawy  młodzieży. Młodzi konstruktorzy wystawili do oceny dwa projekty: suszarkę do butów - w wykonaniu zespołu uczniów z 2 klasy w zawodzie ślusarz, oraz – rower poziomy trójkołowy w wykonaniu ucznia 3 klasy w zawodzie ślusarz. Obydwa projekty pozytywnie przeszły etap wojewódzki, a projekt - rower poziomy trójkołowy, otrzymał wyróżnienie i nagrodę w eliminacjach ogólnopolskich.  13 czerwca odebrał ją w Warszawie konstruktor - uczeń Tomasz Terakowski  z klasy 3 śl. Uroczystość wręczenia odbyła się w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej, która jest organizatorem konkursu. Po niej zaproszono uczestników do zwiedzenia Domu Technika.

W przyszłym roku szkolnym odbędzie się X edycja Konkursu Młody Innowator.  Patronat nad nim sprawują: Minister Edukacji Narodowej, Naczelna Organizacja Techniczna oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Drodzy Uczniowie,

Jeżeli chcecie urzeczywistnić swoje pomysły, np. konstruując przedmioty ułatwiające codzienne życie, lub tworząc rozwiązania techniczne zwiększające bezpieczeństwo z zakresu ochrony środowiska i inne - zapraszamy Was do wzięcia udziału w X edycji Konkursu.
Opiekunowie młodych konstruktorów: Stanisław Jaśkiewicz i Robert Wojciechowski