Bieg z mapą w Dzień Geodezji

Środa - 25 maja 2016 roku, była niezwykłym dniem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie, ponieważ uczniowie kształcący się w zawodzie technik geodeta zorganizowali Dzień Geodezji. W ramach obchodów tego święta mieli okazję na integrację i zmagania sportowe. Ranczo u Martina i Park Miejski im. Kajetana Morawskiego zamieniły się w miejsce rywalizacji fair play. 15-hektarowy park to doskonały teren na wypoczynek dla całych rodzin i dobre miejsce do biegania, jazdy na rowerze, spacerów i uprawiania nordic walking. Ma on charakter lasu mieszanego z wytyczonymi alejkami i ścieżkami. Tego dnia biegali po nich nasi geodeci, oczywiście nie bez celu, bowiem było nim zwycięstwo w Pierwszym Biegu z mapą. Najważniejsza w tej konkurencji była właśnie MAPA! Znajdowały się na niej wykreślone alejki oraz ponumerowane punkty. Każda drużyna miała za zadanie jak najszybciej znaleźć wszystkie punkty kontrolne, w których czekały zadania z trudnej dziedziny nauki – GEODEZJI. Uczniowie musieli je rozwiązać. Poprawny wynik  pozwalał na odczytanie hasła, które znajdowało się na mecie.  Śmiechu było co niemiara, a wszyscy świetnie się bawili.
Dla zwycięskich drużyn przewidziano nagrody, chociaż tego dnia każdy był zwycięzcą i otrzymał chociaż mały podarunek.

Zwycięskie drużyny:
 I miejsce: Monika Prałat i Agnieszka Tomczak z kl. 3 TGe,
 II miejsce: Marcin Adamczewski, Piotr Jarzębowski i Eryk Zajcher z kl. 2 TGe,
 III miejsce drużyna męska z klasy 3 TGe: Sławomir Dekarz, Tomasz Sikora i Mateusz Kowalski.
Marcin Adamczewski otrzymał nagrodę dodatkową za stworzenie Story Maps w aplikacji Collector for Arc GIS. Dzięki temu, każdy kto ma tę aplikację zainstalowaną na swoim smartfonie, może zobaczyć, jak przebiegała trasa naszego biegu.
Wydarzenie to honorowym patronatem objęli: Esri Polska Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Geodetów Polskich Waldemar Szczukiewicz.
LIDIA WYRZYKIEWICZ