Tydzień Języków Obcych 2018

W dniach 3.12 - 7.12 br. odbywał się tradycyjnie w naszej szkole Tydzień Języków Obcych, w ramach którego uczniowie mogli uczestniczyć w różnych konkurencjach. Najliczniejszą grupę przyciągnęło KARAOKE. 12 grup kilkuosobowych z poszczególnych klas śpiewało w języku obcym wybraną piosenkę. Kolejnego dnia reprezentanci klas 3TEG, 4TE, 1TE, 1LO,1TGO, 2TOr i 2FŚ przystąpili do współzawodnictwa w KALAMBURACH, które polegały na odgadywaniu obcojęzycznego hasła za pomocą gestów.

Najtrudniejszą częścią TJO okazały się Konkursy Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych.

W pierwszym konkursie  udział wzięło ponad 30 uczniów w dwóch kategoriach - klas I  i II oraz III i IV.

Zwycięzcami okazali się:

1. Wiktoria Szczerbal - klasa 1TGO                           1. Szymon Przymus - klasa 4TBM

2. Anna Tomaszyk - klasa 2TEG                                2. Daria Wójcik - klasa 4TE

3. Martyna Mania - klasa 2TEG                                 3. Piotr Nowak - klasa 3TBM

W Konkursie Wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim zmierzyło się 12 uczniów, a najlepszymi okazali się:

1. Kamila Elsner - klasa 1TE

2. Eryk Maćkowiak - klasa 2 TEG

3. Agata Fabiś - klasa 1TE

GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!

Nagrody dla  zdobywców trzech pierwszych miejsc ufundowała Rada Rodziców.

Ostatni dzień TJO wypełnił pokaz mody, czyli prezentacja charakterystycznych dla danego państwa stroju. Udział wzięły całe klasy, które zaprezentowały stroje mieszkańców Meksyku ( klasa 3TOR), Francji (klasa 1TE i 2TE), Hiszpanii (klasa 2TEG) oraz Szkocji ( klasa 3TE). Pokaz odbył się w świetlicy przy pełnej publiczności, która brawami nagradzała najciekawsze przebrania.

Organizatorzy TJO, nauczyciele języków obcych, dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w poszczególnych konkurencjach  oraz wyrażają nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze większa liczba uczniów zechce włączyć się w to szkolne wydarzenie.